Extra panenský olivový olej je dar od boha. Ale také jde o jednu z nejvíce falšovaných zemědělských komodit vůbec. V roce 2007 evropské instituce konstatovaly, že 95 procent známých podvodů s evropskými zemědělskými dotacemi má původ v Itálii a týká se převážně olivového oleje.

Olivový olej si z mnoha důvodů o tento smutný primát říká. Jde tu o velké zisky. A také o samotnou surovinu, se kterou se musí zacházet doslova v rukavičkách, když z ní má být produkt nejvyšší kvality. A to extra panenský olivový olej je – nebo by být měl.

Vyrobit opravdu dobrý olivový olej není jednoduché. Extra panenský, tedy za studena lisovaný olivový olej, se v mnoha ohledech podobá čerstvému džusu. Stejně jako například čerstvý jablečný mošt se vyrábí bez konzervace z ovoce, což s sebou nese řadu pozitiv i negativ.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.