Nejen v pití piva jsou Češi přeborníci. Také sycených nealkoholických nápojů kupujeme ve srovnání s většinou jiných národů opravdu hodně. A to nejen v balených vodách, ale i v přírodních minerálkách. Ty totiž před tím, než je stočí do lahví, procházejí úpravami, během nichž se z nich přirozeně obsažený oxid uhličitý uvolňuje a jsou potom uměle dosycovány.

A to na poměrně vysoký obsah CO2 – zatímco jeho obsah v přírodních minerálkách se pohybuje mezi 1500 a 2500 mg na litr, po úpravách a dosycení mívají podobně jako stolní perlivé vody jeho obsah mezi 4000 až 6000 ml na litr, mírně perlivé se pohybují v rozmezí 1500 a 4000 mg/litr. Je taková voda s bublinkami to pravé, čím zahnat žízeň?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.