Byl to paradox 90. let. Slušně vydělávající lidé, třeba politici či soudci, platili díky tomu, že získali za totality „dekret“ na byt, velmi nízké, takzvané regulované nájemné. Kdo si chtěl pronajmout byt na značně omezeném a pokrouceném trhu, musel vytáhnout měsíčně z peněženky zhruba desetinásobek toho co privilegování regulovaní nájemníci. Regulaci hájil dokonce i Václav Klaus – argumentoval svou matkou, která prý tržní nájemné nebude schopna zaplatit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se