Mistrovství světa ve fotbale se letos poprvé nebude hrát v létě, ale na prahu zimy. V emirátu Katar, který šampionát v nejpopulárnějším sportu v listopadu a prosinci uspořádá, totiž po většinu roku panuje pouštní vražedné počasí. Rozhodnutí FIFA přidělit nejsledovanější sportovní událost roku právě Kataru tak mnozí fotbaloví experti i sami hráči kvůli nevhodným klimatickým podmínkám kritizovali. Nejde však zdaleka o největší nepříjemnost, která je s mistrovstvím v superbohaté zemičce Perského zálivu spojená. Stát ropných šejků, jenž do výstavby stadionů, nového letiště a další infrastruktury spojené s mistrovstvím vložil v přepočtu pět bilionů korun, čelí už delší dobu rovněž kritice kvůli bídné situaci tamních lidských práv.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se