Na základě sledování seriálů a dokumentů, které se na nás nyní valí ze všech stran, musí člověk nutně nabýt dojmu, že devadesátá léta byla temnou dekádou, kdy prakticky nebylo možné vyjít na ulici, abyste se nenachomýtli k přestřelce mafiánů, kdy nebylo možné podnikat, aniž byste skončili zavaření v sudu na dně přehrady, a kdy úplně všichni kradli. Já si ovšem pamatuji úplně jiné devadesátky. Pro mě to bylo období plné světla, plné svobody, plné možností, jejichž naplnění stál v cestě jen nedostatek vytrvalosti a fantazie. Ne, nemluvím o fantazii, jak něco ukrást nebo jak někoho zamordovat. Mluvím o fantazii, jak co nejlépe a nejplněji svobodně žít. Ano, tohle bude vášnivá obhajoba devadesátek. S jedním „ale“ na konci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









