Národní divadlo 2023/2024

Vánoční předplatné

Různé kombinace vstupenek na operu, činohru, balet a představení Laterny magiky nabízí vánoční předplatné Národního divadla. „Exkluzivní skupiny“ od 1290 korun zahrnují nejžádanější tituly (Audience u královny s Ivou Janžurovou, Kytice nebo Mozartův Don Giovanni ve Stavovském divadle). V balíčku předplatných nazvaném „Ve dvou do divadla“ od 1390 korun jsou zase vždy dvě romantické baletní či operní inscenace. Nechybí abonmá „dětem pro radost, pro prarodiče, pro milovníky tance…“ a přitom lze získat i slevu na koncerty České filharmonie. 

Hospodářské noviny na 365 dní

Vánoční předplatné

Obchod roku můžete udělat i vy. Číst rok bez omezení články na HN.cz nebo si předplatné pořídit rovnou i s tištěnými novinami a magazíny nabízíme nyní s vánoční slevou 30 procent. Kvalitní čtení nejen o byznysu, investicích, moderních trendech, zajímavých lidech, světě a politice můžete zakoupit sobě či svým blízkým na HN.cz/vanoce2023.

Komentované procházky Prahou

Dárkový poukaz – Open House Praha

Starobylé paláce, vily, sakrální stavby, industriální památky… Pokaždé jiné téma, vždy však jde o příběhy domů, jejich obyvatel, stavebníků a projektantů. Nezisková organizace Open House Praha i mimo známý festival, který pořádá už po deset let vždy v květnu, otevírá dveře budov, které obvykle jsou veřejnosti nedostupné. Na Štědrý den dopoledne pořádá třeba procházku po dolním Žižkově a návštěvu tamní Betlémské kaple, odpoledne zve k honosným vilám Petschků v Bubenči, v lednu pak do židovského Karlína. Více na openhousepraha.cz. 

Open House Praha
Vila Marianne Gellertové-Petschkové
Foto: Tomáš Sysel

Brian Cox: Horizonty – Vesmírná odysea 21. století

Vstupenky – Kongresové centrum Praha, 14. dubna 

Výpravu do historie vesmíru a fyzikálních zákonů, po galaxiích, černých dírách a mimozemských civilizacích slibuje Brian Cox. Profesor částicové fyziky na Manchesterské univerzitě a popularizátor vědy, osobnost pořadů BBC zařadil poprvé Českou republiku do svého turné. Show se uskuteční v 14. dubna, a i když půjde o složité otázky, určitě to v podání Coxe (který mimochodem má co dočinění i s komediální skupinou Monty Python nebo se podílí na výzkumech v CERN) nebude nezáživná přednáška. Předprodej v sítích Ticketmaster a GoOut

Brian Cox: Horizonty – Vesmírná odysea 21. století
Brian Cox
Foto: crowncomedyclub.cz 

Working retreat v klášteře

Voucher – Dům hostů, Broumov

Zvláště k zimním měsícům patří v broumovském klášteře tzv. working retreat. Za zvýhodněné ceny lze strávit i třeba měsíc v ústraní, ale uprostřed nádherného baroka, tedy spát v mnišských celách a pracovat ve vybavených coworkingových místnostech. Anebo nepracovat, odpočívat. Prohlídka kláštera je samozřejmostí, bonusem třeba už předsilvestrovská ochutnávka vín ve sklepení. Podrobnosti na dumhostu.cz

Dům hostů, BroumovFoto: Agentura pro rozvoj Broumovska

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist