Příští pátek jí bude 30 let a cítí, že jako sportovkyně cestující po světě rychle dospěla. „Výsledky mi nikdo nevezme a vrcholový sport není nejdůležitější věc na světě,“ tvrdí snowboardcrossařka Eva Adamczyková - majitelka mnoha prvenství, kterou proslavila zejména zlatá olympijská medaile ze Soči 2014. Loni v září si ve svých milovaných Krkonoších vzala herce Marka Adamczyka. 

Na letošním světovém šampionátu v gruzínském Bakuriani jste se představila ve velkém stylu. Vyhrála jste kvalifikaci, čtvrtfinále, semifinále i finále, žádná soupeřka vás tam prostě nepředjela. Nebyl to první takový váš závod. Cítíte se být hvězdou?

Teď určitě ne. Někdy předtím? Nevím. Samozřejmě, když vyhrajete olympijské zlato a přijedete do Českého domu po předávání medailí nebo pak na Letnou, kde vás vítá šíleně moc fanoušků, je to velká věc. Najednou vás zná hodně lidí. Ale tehdy i teď, stále žiju v podobném prostředí, kamarády mám stejné, rodina je stejná, vrací mě to zpátky na zem. Hlavně doufám, že nejsem nějak zpovykaná, snažím se žít normální život, i když to někdy úplně nejde.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se