Kdo je připraven, není překvapen, říká zlaté pravidlo nejen politiky. Ne že bychom se měli připravovat úplně na všechno, včetně pádu Měsíce nebo invaze mimozemšťanů. To můžeme přenechat tvůrcům sci-fi filmů. Ale na některé záležitosti, které ještě loni vypadaly jako srovnatelné sci-fi, bychom se připravit měli. Například na definitivní rozpad ruského impéria, a dokonce i Ruské federace jako takové. Což může být událost, jejíž důsledky mohou být s menší invazí mimozemšťanů zcela srovnatelné.

Myslíte, že přeháním? Možná, ale nejsem sám. Možností rozpadu Ruské federace se zcela vážně zabývají nejen západní tajné služby, ale i řada akademických kapacit. Mají pro to dobré důvody. Když sledujeme, co se v současné době v souvislosti s neúspěchem agrese na Ukrajině v Putinově Rusku a jeho bezprostředním okolí děje, je jasné, že jedna imperiální etapa definitivně končí. A otázka je vlastně jen, kdy, kde a zda vůbec se rozklad zastaví.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.