Naši pravěcí předci žili dlouhá tisíciletí vedle neandrtálců. Příležitostně s nimi dokonce plodili děti a dodnes nám z těch dob koluje v žilách trocha neandrtálské krve. Homo sapiens měl ale nakonec navrch a neandrtálci vymřeli. Příčina vzestupu člověka Homo sapiens není stále jasná, celkovým objemem mozku se od neandrtálce nelišil. Vědci vedení Weilandem Huttnerem z drážďanského Ústavu Maxe Plancka pro molekulární a buněčnou biologii a genetiku nyní odhalili drobnou změnu v dědičné informaci, která našim předkům pomohla na výsluní. Referují o tom ve vědeckém časopise Nature.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









