Naši pravěcí předci žili dlouhá tisíciletí vedle neandrtálců. Příležitostně s nimi dokonce plodili děti a dodnes nám z těch dob koluje v žilách trocha neandrtálské krve. Homo sapiens měl ale nakonec navrch a neandrtálci vymřeli. Příčina vzestupu člověka Homo sapiens není stále jasná, celkovým objemem mozku se od neandrtálce nelišil. Vědci vedení Weilandem Huttnerem z drážďanského Ústavu Maxe Plancka pro molekulární a buněčnou biologii a genetiku nyní odhalili drobnou změnu v dědičné informaci, která našim předkům pomohla na výsluní. Referují o tom ve vědeckém časopise Nature.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se