Předsednictví je trochu opruz. Zkusme to nepodělat,“ řekl svým typicky jadrným způsobem Mirek Topolánek v rozhovoru pro Seznam Zprávy, ve kterém na konci loňského roku bilancoval zkušenost z prvního šestiměsíčního českého vedení EU a výhled na to právě začínající. Poslanecká sněmovna v roce 2009 během předsednictví svrhla Topolánkovu vládu, stovky českých úředníků, diplomatů a expertů ale musely pokračovat v práci – unijní mašina jela dál. Češi dostali tím pádem příležitost vyzkoušet si svoje znalosti a schopnosti, naučit se něco nového, posunout se dál. A mnozí zazářili.

O některé z nich se ještě během předsednictví ucházely ostatní země nebo kolem nich začal kroužit soukromý sektor. Další odešli a česká státní správa je už nikdy nezískala. Pár z nich se naopak rozhodlo vstoupit do téže řeky podruhé a budou se podílet i na druhém předsednictví, které začíná 1. července. Přinášíme čtyři příběhy českých profesionálů, kterým ten půlrok před třinácti lety přehodil životní výhybku a oni se rozhodli novým směrem kráčet dál.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.