Mára jde do nebe (ČR 2022)
v kinech od 19. 5., distribuce Bontonfilm
Na ty nejvyšší hory leze bez kyslíku náročným alpským stylem. Marek Holeček patří mezi nejlepší české horolezce a uznání si získává i ve světě. Režisérka Markéta Ekrt Válková sleduje, jaké překážky mu staví do cesty jeho extrémní nastavení při lezení i v běžném životě. Ale především se zaměřuje na jeho pět pokusů o zdolání vrcholu Gašerbrum I v pákistánském pohoří Karákóram. Úspěšný byl až ten pátý. Během předchozích přišel nejen o prsty, ale také o kamaráda, který se zřítil do hlubin přímo před ním. Snímek i tak odhaluje, že na horách se cítí „Mára“ jistěji než při řešení všedních záležitostí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








