Tamara Ljubenko pracovala 25 let jako květinářka v Irpini, v poklidném univerzitním městě pár kilometrů od ukrajinského Kyjeva. Když na konci února Rusko vpadlo do její země, nechtěla z domova odejít. S patnáctiletým synem Bogdanem a desetiletou dcerou Ljubou si ve městě stavěli dům, a i když Irpiň a blízké letiště Hostomel ruští vojáci bombardovali, rodina chtěla počkat. Třeba se situace uklidní. Útoky ale nepřestávaly, a tak se 4. března sbalili a utekli. V té době už se uprchlíci z Irpině z města nedostali jinou cestou než přes trosky spadlého mostu, který se stal ikonou války v tomto místě. Nejdříve prchli do Lvova a poté se přesunuli do města Nadvirna, kde žije matka jejich rodinného známého. Když měli možnost z Nadvirné odejít do jejího partnerského českého města, do Krnova, neváhali.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 95 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.