Když se před šesti lety Ester Adamcová z Kamenné Lhoty u Ledče nad Sázavou chystala do první třídy, její rodiče řešili, do jaké školy by měla nastoupit. Ke klasickému školství byli skeptičtí. „V podstatě se příliš nezměnilo od dob, kdy jsme do školy chodili my,“ říká její otec, pětačtyřicetiletý David Adamec, který pracuje jako realitní developer. Rodičům vadilo hlavně to, že se žáci ve školách učí ve velkých kolektivech, takže učitel nemá šanci věnovat se jim individuálně. „Místo aby se děti podporovaly v tom, v čem jsou dobré, musí dohánět to, co jim nejde, takže všechny směřují k průměru. Učivo je zastaralé, stále vede memorování místo toho, aby žáci látce porozuměli v kontextu,“ vypočítává Adamec hlavní výtky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.