Narození dítěte je obecně považováno za období plné radosti, pro nemálo žen je to ale jedna z fyzicky i psychicky nejnáročnějších etap života. Podle odhadů se u jedné z pěti matek po porodu objeví psychické potíže, které se nejčastěji projevují v podobě depresí nebo úzkostí. Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v nejnovější studii popsali faktory, které ovlivňují duševní stav Češek v takzvaném perinatálním období, tedy v době před porodem a krátce po něm. Jako jedni z mála na světě se ptali přímo žen, co ony samy považují za zdroj obtíží; většina dosavadních studií vychází například z analýz výše příjmu a dalších nepřímých okolností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









