Terénní vůz se ve vyjetých kolejích proschlé půdy bývalého vojenského cvičiště kroutí a houpe jako stará horská dráha na matějské pouti. Se stádem asi dvaceti zubrů, ke kterému se vozidlo blíží, to ale ve více než třicetistupňovém horku ani nehne. Jediný dospělý býk obhlíží své samice a mláďata z nejstinnějšího místa pod největším keřem hlohu, dvě zubří matky se válejí na zemi v prachu. Když auto skupinu zvířat těsně míjí, býk přece jen vrhne na posádku přísný pohled. „Musí před samicemi ukázat, že tu není jen pro okrasu, ale že stádo hlídá,“ komentuje to řidič Dalibor Dostál. Muž, který před lety přišel s myšlenkou přeměnit opuštěné armádní prostory u středočeských Milovic na dvě rezervace, ve kterých se volně pasou velcí kopytníci. Jako první byli do ohradníku v roce 2015 vypuštěni divocí koně, později přibyli zubři a pratuři.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.