Od roku 2000 kleslo znečištění zemské atmosféry až o třicet procent. To je bezesporu dobrá zpráva, protože podle údajů Světové zdravotnické organizace až devadesát procent obyvatel Země dýchá vzduch, který jim poškozuje zdraví. Ročně kvůli tomu předčasně umírá sedm milionů lidí, což je číslo srovnatelné s počtem obětí kouření nebo nezdravé výživy.

Částice unikající do ovzduší z výfuků, komínů nebo z lesních požárů neškodí jen plícím a oběhovému systému. Už v roce 2002 prokázala mexická toxikoložka Lilian Calderón-Garcidueñasová, že obyvatelé měst se silně znečištěným ovzduším trpí od mládí poškozením mozku připomínajícím počáteční fáze Alzheimerovy choroby.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.