Od turistické chaty na vrcholu kopce Kozákov s nadmořskou výškou 744 metrů se dolů severním směrem klikatí asfaltová silnice. Podél vozovky, která má na necelých třech kilometrech sklon kolem osmi procent, stojí stovky lidí. V zatáčkách jsou vyskládány balíky slámy a někde také záchranné sítě. Bezpečnostní bariéry jsou nutností. Pojedou… poletí tudy závodníci na longboardech. Skejťáci zhruba tak, jak je potkáváte ve městech a vidíte různě skákat ve skateparcích. Tihle, kteří se o minulém víkendu zase sešli na nejvyšším kopci Českého ráje, dávají před triky přednost rychlosti. Čím vyšší je, tím lépe. Jejich prkno je kvůli tomu podstatně delší a těžší než klasické.

Nebavíme se zdaleka o nějaké výstřední zábavě. Z downhill skateboardingu by se mohl stát olympijský sport už za šest let na hrách v Los Angeles. A Češi by mezi nejlepšími mohli být.

„Hned se mi zalíbila ta volnost a vlna adrenalinu, která s rychlou jízdou z kopce na dlouhém prkně bez brzd přišla,“ říká Lev Seidl. Osmadvacetiletý muž z Liberce letos v závodě Kozákov Challenge s mezinárodní konkurencí vypadl v prvním kole. V dětství se věnoval florbalu a fotbalu. Když se však v 16 letech poprvé svezl na longboardu, šly tyto hry stranou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.