Ruská válka na Ukrajině podnítila debaty o tom, do jaké míry vinit běžné Rusy z podpory tohoto konfliktu. Jak ale ukazuje živá laboratoř jménem Spojené státy, přimět podstatnou část obyvatel světové velmoci, aby věřila lžím a výmyslům a podporovala ty, kdo je šíří, lze i v systému se svobodným přístupem k informacím. Natož v Rusku, v zemi se stále důslednější cenzurou.

Průzkumy opakovaně ukazují, že desítky milionů Američanů stále nevěří volebním výsledkům z roku 2020 a podobně je to u nich s důvěrou ve volby v USA jako takové. Donald Trump nedůvěru k základní instituci americké demokracie pěstuje ve svých příznivcích dlouhodobě. O podvodu mluvil hned, když v první části republikánských primárek začátkem roku 2016 prohrál v Iowě s Tedem Cruzem. Pochybnosti o regulérnosti voleb 2020 šířil svými výroky už dlouhé měsíce před nimi a mezi jeho voliči to mělo ohlas.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.