Seznam kandidátů a kandidátek do prezidentských voleb se směšně rozrůstá. Nyní čítá 23 jmen, drtivá většina kandidátů ovšem nemá nejmenší šanci nejvyšší post ve státě získat. Buď proto, že o nich naprostá většina Čechů nikdy neslyšela, nebo proto, že o nich slyšela až příliš mnoho. Otázka zní, proč lidé jako Ivan Smetana, Denisa Rohanová či Vladimír Boštík (neptejte se, kdo to je, je to jedno) anebo Karel Janeček či Tomáš Zima (všichni víte, kdo to je, a je to taky jedno) do toho přesto jdou. Jde o pouhý slavomam, chybějící soudnost, nebo za tím může být i racionální úvaha? Poptal jsem se marketérů, politologů, sociologů a psychologů. A z jejich odpovědí lze vydestilovat pět základních důvodů, proč je český prezidentský peloton tak absurdně početný. Jaké motivy tedy většinu kandidátek a kandidátů řídí?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.