Dvacet let tohle místo devastoval tankový pluk Rudé armády. Když spolu s dalšími okupanty po revoluci odjel, zbylo tu vybydlené město a zničená okolní krajina. Milovice se s pozůstatky sovětské „bratrské pomoci“ potýkají dodnes, už je to ale docela příjemné místo k životu. A také cíl pro mnoho rodin s dětmi. Ty míří především do parku Mirakulum, který na někdejším cvičišti tankové posádky okupačních vojsk vznikl v roce 2012. Jiří Antoš tu vybudoval na české poměry mimořádný rodinný zábavní park plný dětských atrakcí roztodivných tvarů – od prolézacích hradů a obřích trampolín přes skluzavky a houpačky až po minizoo a vodní svět. Na ploše 12 hektarů, tří Václavských náměstí, je jich tolik, že se těžko dají stihnout za jeden den.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.