Michaelu Reganovi, britskému majiteli vilky na katalánském pobřeží, zazvonil jednoho dne doma v Londýně telefon. „Máte teď ve vašem letním bytě nějaké hosty?“ zeptal se ho soused z letoviska u Barcelony. Regan, jenž svůj zážitek později vylíčil televizi BBC, zneklidněl. Nikoho ve svém španělském domě neubytoval. Dorazil na místo a spatřil na své terase mladíky, kteří už v domě byli zabydlení očividně delší dobu. Sušili prádlo, hráli deskové hry a odmítali dům opustit. V jiných zemích by squatery vyvedla policie, ta španělská ale Angličanovi oznámila, že se má obrátit na soud. Podobných případů jsou ve Španělsku každý rok stovky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









