V dětství Jiřího Neužila formovali osvícení rodiče, matka učitelka a otec docent chemie. Už jako malý s nimi chodil na výlety a táta ho učil poznávat rostliny a houby. To ho bavilo i na gymnáziu a nakonec se rozhodl studovat Vysokou školu chemicko‑technologickou. Místo kariéry sládka v pivovaru si ale vybral výzkum srdce a pak nádorovou biologii.

HN: Bavily vás chemie a biologie už v dětství?

Chemie mě moc nebavila, ale pak přišla biochemie a organická chemie, ty už byly zajímavější. Nakonec se z nepříliš vydařeného studenta stal zájemce o vědu.

HN: Vystudoval jste obor kvasná chemie a biotechnologie, takže dnes jste mohl být sládek v pivovaru…

Někteří moji spolužáci jsou sládci! Ale já jsem se dostal do Akademie věd, kde jsem přilnul k vědecké práci. Baví mě to poznání, že se člověk zeptá, jak něco funguje v buňce, a chce si to sám ověřit. Dával jsem si otázky a při pokusech zjišťoval, jestli najdu odpověď.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.