Na rektorátě Univerzity Karlovy teď většinou tráví čtyři dny v týdnu. Jako studijní prorektorka má na starosti studenty a jejich potřeby spojené s výukou. Za pandemie například zajišťovala notebooky pro sociálně slabší studenty. Mimoto tráví čas v laboratoři v Plzni, kde zkoumá příčiny neplodnosti. Nyní je lékařka Milena Králíčková favoritkou ve volbě nového rektora. Podporu jí vyjádřilo devět ze 17 fakult školy.

„Po baťovsku jsem si těch rolí prošla tolik, že cítím, že je ten správný čas a mám i dostatek energie, abych se do toho pustila,“ říká kandidátka, která může příští rok v únoru nahradit dosavadního rektora Tomáše Zimu. Jejím jediným soupeřem je historik Michal Stehlík, bývalý děkan Filozofické fakulty UK. Volba proběhne na půdě Akademického senátu 22. října.

HN: Jste prorektorka, ale věnujete se i výzkumu. Stihnete obojí?

Někdy je to složité, ale když se chce, všechno jde. Mojí velkou výhodou je, že jsem týmová hráčka. Tady na rektorátu i na lékařské fakultě se obklopuji týmem srdcařů, kteří mi pomáhají vize realizovat. Díky nim to jde.

HN: A našla byste si na výzkum čas i jako rektorka?

Je mi jasné, že práci ve vědě bych musela hodně omezit. Nemám ale vůbec obavy o témata, která řešíme. Podařilo se mi vybudovat tým, který tu pochodeň za mě ponese dál.

HN: Věnujete se neplodnosti. Co konkrétně zkoumáte?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se