Na rektorátě Univerzity Karlovy teď většinou tráví čtyři dny v týdnu. Jako studijní prorektorka má na starosti studenty a jejich potřeby spojené s výukou. Za pandemie například zajišťovala notebooky pro sociálně slabší studenty. Mimoto tráví čas v laboratoři v Plzni, kde zkoumá příčiny neplodnosti. Nyní je lékařka Milena Králíčková favoritkou ve volbě nového rektora. Podporu jí vyjádřilo devět ze 17 fakult školy.

„Po baťovsku jsem si těch rolí prošla tolik, že cítím, že je ten správný čas a mám i dostatek energie, abych se do toho pustila,“ říká kandidátka, která může příští rok v únoru nahradit dosavadního rektora Tomáše Zimu. Jejím jediným soupeřem je historik Michal Stehlík, bývalý děkan Filozofické fakulty UK. Volba proběhne na půdě Akademického senátu 22. října.

HN: Jste prorektorka, ale věnujete se i výzkumu. Stihnete obojí?

Někdy je to složité, ale když se chce, všechno jde. Mojí velkou výhodou je, že jsem týmová hráčka. Tady na rektorátu i na lékařské fakultě se obklopuji týmem srdcařů, kteří mi pomáhají vize realizovat. Díky nim to jde.

HN: A našla byste si na výzkum čas i jako rektorka?

Je mi jasné, že práci ve vědě bych musela hodně omezit. Nemám ale vůbec obavy o témata, která řešíme. Podařilo se mi vybudovat tým, který tu pochodeň za mě ponese dál.

HN: Věnujete se neplodnosti. Co konkrétně zkoumáte?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.