Za polygloty jsou obvykle označováni lidé, kteří se po pubertě naučili víc než šest cizích jazyků. O tom, jak se jejich mozky s tak složitým úkolem vypořádají, ví ale věda jen málo. „Je to zřejmě tím, že polygloti tvoří jen jedno procento světové populace a je obtížné jich získat dostatečný počet pro seriózní vědeckou studii,“ vysvětluje Evelina Fedorenková z bostonského Massachusetts Institute of Technology.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








