Před celníkem na bejrútském letišti Rafika Harírího se táhnou dvě dlouhé fronty cestujících. V jedné z nich stojí lidé s libanonským občanstvím, v druhé cizinci přijíždějící do země. Jedním z nich je i český duchovní a zakladatel neziskové organizace Cedrový kříž Petr Jan Vinš. V hlavním městě Libanonu se objeví zhruba jednou za měsíc, kdy do ekonomicky zdevastované země přiváží léky. „Už od dob studií teologie mě Blízký východ přitahoval. Libanon jsem začal pravidelně navštěvovat v roce 2020 po výbuchu v bejrútském přístavu. Tehdy mě napadlo založit neziskovou organizaci Cedrový kříž, která by pomáhala zajišťovat základní věci, které tu lidem chybí,“ vysvětluje Vinš. Devětatřicetiletý starokatolický kněz a generální sekretář Ekumenické rady církví v ČR se v Libanonu zdrží nejčastěji týden a naplánuje si svůj pobyt tak, aby nemusel v Praze vynechávat mše. V muslimské čtvrti Hamra si pronajal byt, když zjistil, že ho měsíční nájem vyjde na stejných 300 dolarů, které zaplatil za týden v hotelu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.