Dům zvaný Radost je se svými 52 metry výšky i na poměry současného dolního Žižkova stále dominantním kolosem, i když už dávno není nejvyšší budovou v Praze. V roce 1934, v době svého otevření, jí ale byl. „Je odtud nádherný výhled na Prahu, od června bude otevřená i střecha. Chodí sem dost lidí, má to tu atmosféru,“ říká Sofia Burianová, původem Ukrajinka, jež vede kancelář Mezinárodního svazu mládeže, která sídlí v posledním, jedenáctém patře okachlíkovaného mastodonta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









