Dům zvaný Radost je se svými 52 metry výšky i na poměry současného dolního Žižkova stále dominantním kolosem, i když už dávno není nejvyšší budovou v Praze. V roce 1934, v době svého otevření, jí ale byl. „Je odtud nádherný výhled na Prahu, od června bude otevřená i střecha. Chodí sem dost lidí, má to tu atmosféru,“ říká Sofia Burianová, původem Ukrajinka, jež vede kancelář Mezinárodního svazu mládeže, která sídlí v posledním, jedenáctém patře okachlíkovaného mastodonta.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se