Když začala válka na Ukrajině, majitel developerské firmy Jan Řežáb hned věděl, co by měl udělat. Poslal několika organizacím větší částku peněz a ze svých nemovitostí vybral hotel a penzion v Jizerských horách, které se rozhodl nabídnout uprchlíkům. Penzion byl pronajatý, takže Řežáb musel nejprve vypovědět smlouvu nájemci. Nyní prochází rychlou rekonstrukcí, aby se tu dalo dlouhodobě žít. Hotel byl připravený v co nejkratším čase. „Chystal jsem se s rodinou na dovolenou, ale tu jsem zrušil. Do týdne jsme už stěhovali první uprchlíky a do dalších pěti dnů bylo všechno plné.“ Téměř dva týdny s utečenci z Ukrajiny na hotelu pobýval a staral se o všechno, co bylo nutné zařídit. Dospělým sháněl práci, dětem školy, organizoval odpolední aktivity. Ve své pražské jazykové škole pak otevřel pro ukrajinské děti tři třídy. „Nikdy jsem se nedostal do situace, kdy bych mohl pomoci tolika lidem, proto jsem do toho šel takhle naplno,“ říká osmačtyřicetiletý Řežáb. „Uvědomil jsem si křehkost našeho světa. Je to minimum toho, co můžeme dělat, když nebojujeme,“ přemýšlí o pohnutkách, které ho k rychlé pomoci vedly.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.