Nezávislá producentka, dramaturgyně a dokumentaristka Kamila Zlatušková
Foto: Pepa Dvořáček
Čas od času si při své práci kladla otázku, co je to profesionální přístup. Jestliže spočívá v odstupu a chladném pozorování, není toho schopna. To už dnes ví.

Minulý týden obhájila disertační práci a získala titul Ph.D. na JAMU − v oboru dramaturgie a autorská tvorba. Zároveň připravuje mezinárodní festival Serial Killer, který má mít v Brně premiéru na začátku května. Jinými slovy − pracovní program má v těchto dnech pořádně nabitý, a to ještě nepočítám starosti a radosti matky dvou malých kluků a vlastní dokumentární tvorbu.

Minulé pondělí, kdy jsme se sešly k rozhovoru, dorazila na pražské nádraží v 8.40. To znamená, že doma v Brně vstávala před pátou. "Doufala jsem, že se po cestě trochu dospím, protože jsem v noci propadla velikonoční náladě a pekla ještě beránka a další dobroty pro kluky, ale pak mi to nedalo a zase jsem ve vlaku otevřela počítač a řešila věci spojené s festivalem. Dívala jsem se mimochodem na výběr jedné naší kategorie, který mi připravil programový šéf. Mám radost ze seriálů, které v Brně uvedeme," vysvětlovala mi nadšeně. To už bylo 9.30 a my jsme seděly v kavárně na Smetanově nábřeží, jen pár metrů od FAMU, a měly jsme k dispozici 90 minut. Přesně v 11.00 jí vedle v budově začínala první vyučovací hodina. Kamila Zlatušková, známá producentka a dokumentaristka, která proslula svou nekonvenčností a originálními nápady, sice před časem odešla z České televize a posléze také rezignovala na místo proděkanky filmové fakulty, ale na škole stále přednáší. A tak pravidelně pendluje mezi Prahou a Brnem.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.