Červená karkulka
Foto: Sandro Giordano
Z rukou spisovatelů, básníků a fotografů se zrodila série pohádkových vyprávění. Hlubokými lesy se můžete toulat s Červenou karkulkou polsko-českého básníka a vinaře Bogdana Trojaka. A možná na vás čekají i další pohádková překvapení...

Nikoli za sedmero horami a sedmero řekami, nýbrž kousek za karlínským viaduktem se v našem pražském newsroomu před časem zrodil nápad vložit životy známých pohádkových postav do rukou českých spisovatelů a básníků. A aby se literární dobrodružství Tobiáše Jirouse, Bogdana Trojaka a Miloše Urbana neřídila pouze mantinely ústní lidové slovesnosti, dostal každý z nich od nás sérii čtyř fotografií.

Snímky, které měly nejprve podnítit tvořivost a později ilustrovat samotné texty, vznikly v rámci projektu společnosti Nikon nazvaného #PicWorth1000Words. Výrobce fotoaparátů totiž před časem oslovil uznávané fotografy z Velké Británie, Španělska, Itálie a Česka, aby pro něj zachytili své představy o pohádkovém světě.

Světem Malé mořské víly vás provede Miloš Urban a bílá paní Tobiáše Jirouse prozradí všechna hradní tajemství.

Červená karkulka

René Vlček seděl v kuchyni svého staromládeneckého bytu. Z okna měl výhled do velkého městského parku. Zrovna kvetly kaštany a jejich vztyčená květenství zářila v soumraku jako mohutné voskovice. René Vlček, veskrze obyčejný plešatý čtyřicátník s rybíma očima a vypouklým bříškem, ten park nenáviděl. Právě tam, na malém plácku obklopeném pámelníkovou houštinou, začalo jeho neštěstí. Nešťastný byl ve skutečnosti už od chvíle, kdy jej rodiče poprvé přivedli do školky. Ráčkoval, počurával se a maminka ho nemožně oblékala. Co si pamatuje, všichni se mu posmívali. Vždyť se svojí vadou řeči nedokázal bez posměšků ostatních vyslovit ani svoje pitomé jméno. Rrrené!!!

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.