Na začátku připomeňme, že La Bodeguita vzdává hold kultovnímu havanskému baru stejného jména, který proslavil spisovatel Ernest Hemingway. Zatímco do secesní El Froridity chodil na daiquiri, do Bodeguity zamířil vždy, když dostal chuť na špičkové mojito. A skvělé mojito míchají barmani také v pražské La Bodeguitě, i když si musíte vybrat, zda si ho dáte v kubánském stylu, tedy s kostkami ledu, či v evropské verzi s ledovou tříští.

Zatímco kubánská Bodeguita je celkem malým, neustále přecpaným podnikem, ta pražská nabízí velkorysé prostory, včetně soukromého doutníkového klubu. A také velmi pestrý a široký výběr kubánských specialit; od šťavnatých steaků připravených na grilu či čerstvých ryb až po tradiční jihoamerické a kreolské pokrmy.

A to vše servírované v unikátním prostředí evokujícím magickou atmosféru staré Havany a jejích koloniálních paláců. Navíc se zde každý den konají vystoupení špičkových tanečníků, kteří hostům předvádějí ukázky latinskoamerických tanců, a současně zde hraje živá kubánská kapela.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se