Proč se na jižní Moravě dělají plněné papriky? Jistě i proto, že je to kraj úrodný, a tak tam papriky rostou. Ovšem hlavní důvod, proč se tento recept stal součástí kulinární tradice zrovna tohoto regionu, je jiný.

Plněné papriky tradičně patří ke gastronomii balkánské a jihoslovanské. A byli to právě imigranti z Bulharska, Rumunska a států někdejší Jugoslávie, kteří tento pokrm na jih Moravy přinesli a ten díky předávání receptů mezi hospodyně našel místo i v kuchyních starousedlíků. Osud jugoslávské menšiny byl dosti spletitý: První vlna imigrace z jihovýchodu se datuje do šestnáctého a sedmnáctého století, kdy se Chorvaté prchající před Turky usadili v okolí Mikulova.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.