Našinec se v zalidněném Torontu pozná snadno. Když může, chodí pěšky. Na nákup, do knihovny či na oběd, v libovolných povětrnostních podmínkách.

Místní totiž jezdí skoro všude autem, a to kupříkladu i do bankomatu; pro extrémně náročné je k mání tzv. drive thru bankomat, u kterého zastavíte, otevřete okénko, naťukáte PIN a odeberete obnos peněz, aniž byste museli zvednout zadnici ze sedadla.

Autem i pro peníze do bankomatu

V běžné mluvě se vzdálenost mezi dvěma místy uvádí v čase, který člověk stráví v autě. Kolega mi nedávno tvrdil, že jsme v podstatě sousedé, jelikož bydlíme pět minut od sebe. Ačkoli by se dalo říct, že i oněch pět minut jízdy autem z nás relativně sousedy dělá, v českém měřítku bychom mohli byt také každý z jiné vesnice.

Navzdory všemu je však chození součástí zdravého životního stylu, a tak je náležitě propagováno. Pro chůzechtivé jsou k dispozici několikakilometrové stezky vinoucí se placatou krajinou podél jezera či v parcích. Toronťané chození v parcích zbožňují, zejména pokud tam mohou dojet autem a zaparkovat na některém z parkovišť, od kterého je to jen pár kroků k nejbližšímu plácku na grilování.

Jakmile však na sebe prozradíte, že na nákupy, do práce či za sportem chodíte pěšky, je zkrátka jasné, že jste z Evropy.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se