Stejně jako se děti v Česku zapisují do skauta, kroužků keramiky, flétny či karate, i australské děti si mohou vybrat z nejrůznějších aktivit, jak trávit volný čas. Zvlášť populární, ne-li povinný, je tzv. surfařský záchranný klub.

Děti nejrůznějšího věku se v neděli ráno potkají na pláži, navlečou se do plavek v národních barvách a pod vedením instruktora zalehnou k surfařským prknům speciálně upraveným pro pomoc tonoucím se plavcům (či neplavcům).

Po svižné rozcvičce se potom malí plavčíci bez odmlouvání vrhnou do vln zpěněného oceánu, před jehož mrazivou teplotou děti jen stěží ochrání skutečnost, že jim hlavu chrání plavecká čepice s obrázkem delfína či kosatky. Zpoza záchranných prken pak z vody vykukují promodralé obličeje – jejich pyšného výrazu si však přitom nejde nevšimnout.

Často nejlepší způsob, jak se zachránit, je pomoci druhému.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist