Desítka, nebo dvanáctka? Ležák, nebo výčepní? Odpověď na tuto otázku je důležitá nejen pro člověka, který se rozhoduje, co si nechá v hospodě načepovat, ale i pro pivovary a stát.
Jde o chuť piva a množství alkoholu v něm obsažené. Ale také o to, jak vysokou daň z každého hektolitru, který uvaří, musí pivovar odvést státu. Co konkrétně údaj o procentech na etiketě piva znamená? Rozhodně ne objem alkoholu, jak si řada pivařů myslí. I když s ním tento údaj do značné míry souvisí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










