Cherry rajčátka se stala módní záležitostí až na konci 20. století a proto není divu, že bývají nesprávně považována za nově vyšlechtěnou odrůdu. Tyto drobné plody (Lycopersicon esculentum) se však pěstovaly ve Střední Americe už v dobách aztécké civilizace, dávno před tím, než je španělští dobyvatelé přivezli do Evropy.

Stejně jako ostatní druhy rajčat, i tato odrůda se pravděpodobně vyvinula ze svých divokých peruánských předků.

Rajčata se zpočátku u gurmánů Starého světa netěšila nijak velké oblibě, některým z nich dokonce připomínala jedovaté plody, ale koncem 19. století se již cherry rajčátek pěstovalo mnoho odrůd. Kultivary vyšlechtěné v poslední době obvykle vycházejí vstříc požadavkům maloobchodníků. Mají silnější slupku a dají se déle skladovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.