Zatímco většina pražských farmářských trhů se pro lidi otevřela už na začátku března, trh na Kubánském náměstí v desátém pražském obvodě se otevře teprve tento měsíc.

Důvodem je výpověď, kterou dala Praha 10 občanskému sdružení Archetyp, jež trhy provozovalo dva roky. Úředníci z Prahy 10 ovšem rozhodli, že budou tržiště provozovat sami prostřednictvím své zřízené společnosti Praha 10 - Majetková a.s.

Na obranu Archetypu a zachování jeho koncepce trhů dokonce vznikla petice, kterou podepsalo více než pět tisíc lidí.

 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se