Zatímco většina pražských farmářských trhů se pro lidi otevřela už na začátku března, trh na Kubánském náměstí v desátém pražském obvodě se otevře teprve tento měsíc.
Důvodem je výpověď, kterou dala Praha 10 občanskému sdružení Archetyp, jež trhy provozovalo dva roky. Úředníci z Prahy 10 ovšem rozhodli, že budou tržiště provozovat sami prostřednictvím své zřízené společnosti Praha 10 - Majetková a.s.
Na obranu Archetypu a zachování jeho koncepce trhů dokonce vznikla petice, kterou podepsalo více než pět tisíc lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










