Znělo to celkem jednoduše: prostě se dva dny alespoň zčásti uživit jídlem, jež vyhazují supermarkety. Na internetu se množí fotky rozesmátých lidí říkajících si freegani. Považují za zbytečné kupovat věci, které mohou najít a zadarmo si je vzít. Tenhle přístup razí i u jídla. Často jsou zvěčněni s hromadou lákavě vypadajícího ovoce nebo pečiva, které právě někde našli v kontejneru za restaurací nebo za obchodem, v bednách na rampách nákupních center...

Chci na to jít postupně: nejdřív na jednu výpravu ke kontejnerům s ostříleným freeganem a potom vzhůru na samostatný lov. Ve vlaku do Brna, kde freegan Josef Maňák bydlí, si dáváme s fotografem Liborem jen malý oběd, kolem třetí odpolední už si přece něco najdeme za obchodním centrem na okraji jihomoravské metropole. Právě tam Josef jezdí pravidelně, protože se tu vždycky dá najít nějaké ovoce nebo zelenina.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.