Když dorazily 9. května roku 1945 do Prahy sovětské tanky, aby se vypořádaly s posledním německým odporem, házeli po nich Češi na přivítanou rozkvetlé šeříky. Pro botaniky nebo klimatology je taková informace zajímavá, neboť to znamená, že šeříky tehdy vykvetly nezvykle brzy. Jenže letos při procházce Prahou lze vidět růžové květy a cítit omamnou vůni už od začátku dubna. Každý alergik, všímavý člověk nebo čtenář zpravodajství si tak už musel všimnout, že se poslední měsíce děje něco divného.
Co se dočtete dál
- Jak je možné, že si vědci nevědí rady s tím, co se začalo dít s klimatem, a proč s napětím čekají na srpen.
- Jaké možnosti, jak ochladit planetu, si nechal vypracovat americký Kongres po případ nouze.
- Co čeká s oteplováním alergiky a která místa v Evropě jsou pro ně nejbezpečnější.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









