Zábava na vzduchu

Alpská inspirace v Prachaticích: areál lesních her
Michaela Ryšavá, zástupkyně šéfredaktora a vedoucí domácí redakce

Zatímco v rakouských Alpách jsou podobné stezky samozřejmostí, v Česku stále působí jako zjevení. Areál lesních her nad Lázněmi svaté Markéty v Prachaticích má vše, co má správný výlet mít. Přírodu, pohyb, estetiku, vzdělání a nedalekou skvělou restauraci. V podstatě je to obří hřiště s pěti unikátními stanovišti zhruba na kilometrové stezce v lese, které je inspirováno obydlími zvířat. Vedle obřího mraveniště je zde také veverčí stezka, žabí tůň, ptačí budka nebo pavučina. Všechno je protkáno visutými lávkami, houpajícími se můstky, skluzavkami a informačními cedulemi. Rodiče – a možná i některé děti – potěší na první pohled to, jak jsou jednotlivé prvky vkusně udělané. Pro náctileté je na místě také venkovní posilovna, která je udělaná do kruhu a všechny prvky lze projít tak, aniž byste se dotkli země. Vyčerpaní pak můžete přejet do Pivovaru Prachatice, kde výborně vaří: pivo i jídlo.  

děti, výlet, akce, prázdniny
Foto: archiv HN

Lipská procházka po provazových mostech v korunách stromů
Jan Brož, redaktor ekonomické rubriky

Šilhavá vačice Heidi je už více než deset let po smrti, zoo v Lipsku si ovšem i bez legendárního maskota neotřesitelně drží druhé místo v žebříčku britského autora Anthonyho Sheridana nejlepších zoo Evropy. Není to náhoda, vždyť jen návštěva tropického skleníku s procházkou po provazových mostech v korunách stromů nebo plavbou po řece tekoucí džunglí zabere téměř celý den. A to je jen jeden z mnoha pavilonů zahrady s jedním z nejvyšších počtů chovaných zvířecích druhů na kontinentě. Koho nezasytí jedna z četných exotických restaurací přímo v areálu, může vyrazit do lipské čtvrti Connewitz, která s četnými restauracemi, bary a kavárnami začíná přebírat Berlínu pověst jedné z nejvíce trendy lokalit v Německu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.