K2 je pro horolezce tou nejvyšší metou. Na osmitisícovku na hranicích Pákistánu vylezlo zatím jen okolo tří stovek horolezců a z toho jen něco přes desítku žen. Letos na ni vyrazila i Češka Klára Kolouchová, která po argentinské šestitisícovce Aconcagui a himálajské osmitisícovce Čo Oju pokořila v roce 2007 i nejvyšší horu světa Mount Everest.

Jenže osud tomu nepřál a těsně pod vrcholem zasáhla "vyšší moc", která výpravu překazila. Lavina smetla celý třetí vysokohorský tábor, a to jen den předtím, než tam měla být i Kolouchová s celou svojí skupinou a dalšími čtyřiceti horolezci. "Mohla to být největší tragédie v historii K2," říká matka dvou dětí, která se prý v budoucnu pokusí horu pokořit znova.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se