"Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi vinařem" – to by mohlo být heslo sedmatřicetiletého Australana Mika Mazeyho, který už sedm let učí české znalce vína, jak se dorozumět v zahraničí. Na konci minulého roku pro ně dokonce sepsal učebnici, která jako první na světě provází v angličtině vinařským uměním jak odborníky, tak milovníky kvašeného moku.

"Jen chuť lze v angličtině popsat desítkami výrazů. Ten, kdo chce své víno dostat do světa, ho musí nejprve umět dokonale popsat," vysvětluje jeden z autorů knihy Wine Words Mazey. A není to jen o chuti  každý vinař dobře ví, že víno lze charakterizovat nespočtem vlastností. Vše začíná už u samotné půdy a klimatu oblasti, kde se nachází vinice. Pojmy, kterými se popisuje tzv. terroir, ale donedávna ovládal jen málokdo. A tak vznikl nápad napsat učebnici, která by vinařům po celém světě pomohla k tomu, aby si rozuměli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.