Cestovatelská vášeň se rodí nejčastěji z touhy poznat světové kultury, zhlédnout architektonické skvosty či ochutnat autentickou gastronomii. James McGowan si ale vytyčil jasný cíl: navštívit všechny fastfoodové restaurace McDonald´s.

McDonald´s

Fastfoodový řetězec, který má zastoupení téměř v každé zemi světa.

Zakladatelem byl syn českého emigranta Raymond Albert Kroc, kterého v roce 1953 oslovil podnik bratří McDonaldů.

První pobočka v Praze byla otevřena ve Vodičkově ulici.

Firma neustále expanduje, každých sedm hodin je otevřena nová restaurace.

Muž, jenž na své cestě kolem světa otevřel dveře do více než tří set "mekáčů", se nyní rozhodl odhalit ty nejlepší z nich. Kanaďan, který se narodil v Ontariu, dnes žije v Bangkoku, kde pracuje v oblasti technologií. Jeho skutečnou vášní se ale zdá být ráj hranolků.

McDonald´s však nenabízí pouze hranolky a zmrzlinové koktejly. Sortiment se liší zejména podle kontinentu: Japonsko servíruje hranolky s čokoládou a krabí burger, Jižní Korea zase kupodivu tradiční španělské koblížky churros.

"V thajských restauracích McDonald´s jsou velmi populární kuřecí křidélka s rýží a slané koláče," popisuje McGowan a zároveň si pochvaluje nabídku jídel, která nelze sníst holýma rukama. 

Tady však speciality nekončí. V Hongkongu si mohou návštěvníci McDonald´s objednat polévku, na Srí Lance sendvič se sušenou rybou. V Singapuru, kde jsou běžné žvýkačky zakázané, vám připraví alespoň žvýkačkový nápoj.

Oblíbenost tohoto řetězce s rychlým občerstvením, který někdy v životě navštívil snad každý, potvrzuje i skutečnost, že například u nás společnost McDonald´s ohlásila za loňský rok nejvyšší tržby za celé své působení. Mezi jasnými favority zůstávají hranolky a burgery, zároveň roste i popularita kavárenského konceptu McCafé.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist