V Klášterci v září začal projekt mezigeneračního vzdělávání. Určen je především kláštereckým seniorům, pro něž budou každou druhou sobotu připraveny přednášky na různá témata. Do projektu se ale zapojí i studenti místního gymnázia, kteří se se seniory podělí například o zkušenosti z výměnných pobytů do zahraničí. V tiskové zprávě o tom informovala vedoucí odboru komunikace a cestovního ruchu Radka Hodicová.

Nezdravé stravování je nejčastější příčinou předčasných úmrtí na celém světě. Zabíjí častěji než alkohol či kouření - čtěte ZDE

"Aktivních seniorů se v Klášterci nad Ohří nakonec našlo 66. To ale není konečné číslo, neboť vzdělávání seniorů je v tomto projektu stejně důležité jako mezigenerační setkávání. Studenty z řad seniorů tak doplní současní gymnazisté, kteří se budou na výuce aktivně podílet," uvedla Hodicová. Pasivními příjemci informací ale nebudou ani senioři, naopak i oni budou moct gymnazistům předat své znalosti a zkušenosti.

Největší zájem mezi seniory podle ní vzbudily semináře z oblasti výpočetní techniky, například zpracování fotografií nebo práce s internetem. Vysoká poptávka byla i po kurzech angličtiny a němčiny.

Dalšími tématy bude například historie, cestování, ale například i tipy, jak se bránit proti takzvaným "šmejdům", neboli neseriozním organizátorům předváděcích akcí a neseriozním podomním prodejcům.

Přednášky potrvají do června příštího roku, po zaplacení jednorázového administrativního poplatku 100 korun budou pro seniory zdarma.

Klášterec vzdělávací projekt pro seniory pořádá vůbec poprvé, kurzy v rámci Univerzity třetího věku jsou ale velmi oblíbené například i v sousední Kadani, kde se pravidelně plní už několik let. Klášterec projekt financuje z vlastního rozpočtu, stát bude zhruba 50 000 korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist