Mezinárodní den žen je tou nejtypičtější "slavností" něžného pohlaví u nás. To, že existuje i Mezinárodní den ženského orgasmu, ví ale málokdo. Připadá na 8. srpna a kromě Brazílie, odkud pochází, se slaví například i ve Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a Norsku. Své příznivce má svátek i v Česku.

Svátek původně vznikl v brazilském městě Esperantina. Vymyslel ho přitom sám radní Arimateio Dantas, který kvůli náročné práci po intimní stránce zanedbával svou manželku. Jeho akce měla obrovský úspěch a den orgasmu se stal lokální tradicí. Brzy se stal oblíbeným i v okolních jihoamerických zemích a nakonec i v Evropě.

K oslavám Mezinárodního dne orgasmu se na sociální síti Facebook hlásí v Česku přes sedm a půl tisíce lidí. Jakým způsobem ho "účastníci" plánují oslavit, se však na Facebooku nedozvíte. "Každý ho asi slaví jinak," směje se Adam Durčák z obchodu se sexuálními pomůckami Růžový slon, který plánuje k oslavám dne uspořádat v Ostravě speciální událost. Tou bude mimo jiné průvod, který povede princezna se čtyřmi nosiči. 

"Minulý rok nám ženy psaly na lístečky své nejtajnější fantazie, z těch jsme pak sepsali inspirativní článek, který určitě pomohl nejednomu muži," dodává Durčák.

Mezinárodní den ženského orgasmu by měl být oslavou žen a jejich sexuality. Podle dlouhodobých průzkumů pražského Sexuologického ústavu přitom při sexuálním styku přes 70 procent českých žen orgasmus předstírá, nikdy ho před partnerem "nehrálo" jen 27 procent z nich.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist