Roberto Strazzullo vařil v několika prestižních restauracích na Apeninském poloostrově (včetně tříhvězdové michelinské restaurace v Miláně), než ho osud zavál do Prahy. Do Mercata přinesl nejen nové pojetí italské kuchyně, takzvané Trattorie Nuova, ale také řadu špičkových surovin od těch nejlepších italských dodavatelů.

Například prémiové hovězí maso Wagyu Tipu Kobe sem exkluzivně dodává rodinná farma Lem Carni z Toskánska, ale šéfkuchař používá také špičkové hovězí Qualivo, které se připravuje podle unikátní švýcarské technologie bez jakýchkoliv hormonů či antibiotik, díky čemuž je mimořádně chutné a také zdravé.

Samozřejmostí je domácí příprava chleba či pasty, což činí jakýsi pomyslný most mezi kuchyní italských babiček a kreativní modernou. Díky kombinaci všech uvedených faktorů se z Trattorie již během pár měsíců existence stal jeden z nejzajímavějších italských podniků v metropoli. A to jak kvalitou pokrmů, tak také jejich vizuální podobou.

Tip

Pokud není vyloženě psí počasí, hosté mohou využít příjemnou zahrádku, která má zastřešení i vyhřívání.

Z nabídky

Chobotnice v dubovém kouři s plátky červených brambor a balsamikovou redukcí   285 korun

Cibulová krusta plněná kozím sýrem na listovém špenátu, domácí marmeláda z červené cibule  215 korun

Domácí citronové špagety s kaviárem bottarga 250 korun

Domácí tagliatelle plněné hráškovým krémem s hovězím ragú z Kobe  235 korun

Roberto chce zákazníky pobavit, proto také klade velký důraz na kulinární show (v dobrém slova smyslu), neboť i to patří ke špičkové gastronomii. Proto je zde většina jídel v první chvíli hlavně pastvou pro oči. K tomu patří i moderní design a pozorný styl servírování, který je naopak v mnoha běžných italských restaurací spíše slabinou.

Technika nakuřování

V Trattorii Mercato můžete vyzkoušet i několik pokrmů, při jejichž přípravě se používá módní technika nakuřování, tedy využití dubového kouře přímo k dochucení některých pokrmů, která je nejen efektní při prezentaci jídla, ale také mu dává zvláštní, poněkud „uzenou“ chuť. Tímto způsobem je zde připravováno skvělé carpaccio z chobotnice, s měkkým a lahodným masem, které patří mezi velmi oblíbené předkrmy.

Dýně třikrát jinak. Udělejte si krémovou polévku, marmeládu a bábovku - čtěte ZDE

Nakuřování našlo místo i mezi dezerty, neboť je součástí prémiového čokoládového doutníku plněného belgickou čokoládou, který je servírovaný v „popelníku“, kde nechybí ani jedlý cukrový popel. Vynikající chuťový zážitek pak doplňuje rumová zmrzlina, odkazující na oblíbenou chuťovou kombinaci Karibiku (doutník s rumem). Ale pojďme se vrátit k dalším předkrmům. Za zkoušku stojí určitě i vynikající kozí sýr, prezentovaný v cukrové krustě ve tvaru cibule, která příjemně doplňuje lahodnou chuť sýra stejně jako marmeláda z červené cibule.

Výtečná pasta

Špičková je tu především domácí pasta, připravená ve velmi originálních kombinacích. Vynikající jsou například citronové špagety podávané se slavnou botargou, což jsou vlastně sušené jikry, či snové baccelli plněné hráškovým krémem, které se nádherně snoubí s lahodným hovězím ragú z Kobe. Z čistě masových jídel pak hosté mohou vyzkoušet kandovaná telecí líčka v červeném víně či hovězí tagliata s přílohou z fialových brambor, které patří mezi gastronomické unikáty.

Zbývá vám ještě 30 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se