Blíží se léto a s ním bude zákonitě, doufejme ruku v ruce se rtutí teploměru, stoupat i konzumace oblíbené ledové pochoutky. Každý Čech sní ročně průměrně pět litrů zmrzliny a klasické příchutě mu dávno nestačí. Zapomeňte na vanilkovou a čokoládovou a ochutnejte třeba parmazánovou nebo fazolovou.
Obliba pojídání sněhu a ledu sahá do doby před naším letopočtem. Nicméně o zdokonalení chladicího procesu se podle legend postarali Číňané, od kterých prý přivezl nápad na „zmrzlinu“ Marco Polo do Itálie. Dnes se ale nejvíce zmrzliny v přepočtu na hlavu zkonzumuje v Americe, až dvacet litrů ročně. A že se obliba zmrzliny vymyká počasí, dokazují s patnácti litry na hlavu Skandinávci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










