Blíží se léto a s ním bude zákonitě, doufejme ruku v ruce se rtutí teploměru, stoupat  i konzumace oblíbené ledové pochoutky. Každý Čech sní ročně průměrně pět litrů zmrzliny a klasické příchutě mu dávno nestačí. Zapomeňte na vanilkovou a čokoládovou a ochutnejte třeba parmazánovou nebo fazolovou.

Obliba pojídání sněhu a ledu sahá do doby před naším letopočtem. Nicméně o zdokonalení chladicího procesu se podle legend postarali Číňané, od kterých prý přivezl nápad na „zmrzlinu“ Marco Polo do Itálie. Dnes se ale nejvíce zmrzliny v přepočtu na hlavu zkonzumuje v Americe, až dvacet litrů ročně. A že se obliba zmrzliny vymyká počasí, dokazují s patnácti litry na hlavu Skandinávci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se