Okenice praskají pod tíhou arktického větru, provazy obrovských kapek zatahují šedivou oponu za jinak modrým nebem, z rozhoupaných palem se stávají větrné mlýny. Přitáhnu si huňatou deku ke krku a vydechnu blaženou úlevou, že nemusím být venku.

Zrovna, když chci pořádně využít této skvělé výmluvy nedělat vůbec nic, zjišťuji, že v Austrálii se některé věci dělají nejlépe, když je bouřka. Za oknem totiž pozoruji, jak se celé pobřeží plní barevnými draky kitesurfařů, pro které silný vítr znamená to samé jako pro nás dobře vychlazené pivo (jen malý rozdíl teploty mění celý zážitek). Horizont oceánu zdobí síť jiskřivých blesků, rozvířený písek dopadá na mokrou promenádu. A veselých draků přibývá dál.

Nač přečkávat bouřku, když můžeme tančit v dešti.

 

O autorce

Zuzana Lešková
 

Zuzana Lešková v současně době žije v australském Melbourne, kde vede výzkumný projekt, učí se surfovat a plánuje, že brzy celou zemi objede v karavanu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist