Prožij každý den, jako by byl tvůj poslední! Tak lze jednou větou popsat atmosféru Tel Avivu, které znamená v překladu z hebrejštiny „jarní pahorek“. Také označení jako „bílé město“ nebo „město, které nikdy nespí“ dostalo právem.

Tel Aviv je moderní a dynamické město, sídlo obchodu, vzdělání a zábavy, dům firemních kanceláří a výzkumných a vývojových center. Díky prestiži a světovému významu místního high-tech průmyslu se Tel Avivu také přezdívá „silikonové vádí,“ v narážce na jeho americký protějšek - Silicon Valley.

Plážové město na dunách
Se čtyřmi sty tisíci obyvateli je druhým největším městem Izraele. Město leží uprostřed západního břehu izraelského území a zabírá čtrnáct kilometrů dlouhý pobřežní pás. Tel Aviv je velmi mladé město, a to nejen kvůli své výhradně mladé populaci.

Známý izraelský spisovatel Etgar Keret řekl: „Tel Aviv je město, kde věková skupina obyvatel je převážně mezi 20 a 40 lety. Většina lidí si neuvědomuje, že je to město, kterým lidé procházejí. Jen zlomek z nich se tu narodili nebo tu zemřou“.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se