Prožij každý den, jako by byl tvůj poslední! Tak lze jednou větou popsat atmosféru Tel Avivu, které znamená v překladu z hebrejštiny „jarní pahorek“. Také označení jako „bílé město“ nebo „město, které nikdy nespí“ dostalo právem.

Tel Aviv je moderní a dynamické město, sídlo obchodu, vzdělání a zábavy, dům firemních kanceláří a výzkumných a vývojových center. Díky prestiži a světovému významu místního high-tech průmyslu se Tel Avivu také přezdívá „silikonové vádí,“ v narážce na jeho americký protějšek - Silicon Valley.

Plážové město na dunách
Se čtyřmi sty tisíci obyvateli je druhým největším městem Izraele. Město leží uprostřed západního břehu izraelského území a zabírá čtrnáct kilometrů dlouhý pobřežní pás. Tel Aviv je velmi mladé město, a to nejen kvůli své výhradně mladé populaci.

Známý izraelský spisovatel Etgar Keret řekl: „Tel Aviv je město, kde věková skupina obyvatel je převážně mezi 20 a 40 lety. Většina lidí si neuvědomuje, že je to město, kterým lidé procházejí. Jen zlomek z nich se tu narodili nebo tu zemřou“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.