Pohoří Javorníky na česko-slovenské hranici milovníci turistiky považují za skutečný klenot. "Líbí se nám, že se tu většinou chodí i jezdí na kole po nezpevněných cestách a pěšinách. Když pod sebou člověk cítí terén, má teprve pocit, že je opravdu v přírodě," říká Kristýna Králová z Prahy, která sem každoročně přijíždí na dovolenou.

Je pravda, že zatímco třeba na Šumavě nebo v Českém lese naprostá většina turistických tras vede po asfaltkách, které tu vybudovali pohraničníci, v Javorníkách budete šlapat zejména po jehličí a kamení, půjdete blátem i vysokou trávou. A právě tohle je skutečné blaho, shodují se všichni turisté, se kterými jsme tu mluvili.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se