Ještě v pět hodin ráno bylo místo v rohu jejich zahrady zcela prázdné. Za ranního rozbřesku pak do uličky na konci vesnice na Jihlavsku zahnul kamion s objemným nákladem. „Náš dům jede!“ zaradovala se Beata Kabelka. A opravdu. Řidiči firmy, u které si tiny house s manželem Danielem objednali, právě dorazili s jejich dvoupodlažním „modulárním“ domkem na korbě. „Přemístili obě patra na náš pozemek jeřábem, složili na sebe, smontovali a zavedli přípojky na inženýrské sítě, které jsme měli připravené. V devět ráno už jsme tam stěhovali peřiny a začali bydlet,“ popisuje tmavovlasá žena zásadní změnu v jejich životě, jež se odehrála loni v květnu.

Dnes už mají na svých 33 metrech obytné plochy za sebou rok a čtvrt života a vypadají spokojeně. „Je tu obývací pokoj, koupelna, kuchyň, nahoře ložnice, krb, bojler a úložné prostory pod schody. Víc nepotřebujete,“ usmívá se paní Kabelka, která tiny house obývá se svým mužem a dvěma středně velkými psy. Ti přes den pobíhají mezi domem a zahradou a noc tráví se svými pány pod střechou nového obydlí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.